بیمه-مسافرتی

تا به حال به این فکر کرده‌اید که اگر در طول سفر دچار بیماری شوید و یا به علت رفتن به اقلیم دیگری دچار مواردی چون سرماخوردگی، دریازدگی و … شوید؟ حال اگر همه این موارد را کنار بگذاریم تا به حال به این فکر کرده‌اید که ممکن در حین سفر مدارکی که همراه دارید گم و یا مفقود شد و یا اینکه توسط افرادی از شما دزدی شود؟ در واقع در سفرهای خارجی این عوامل از نگرانی‌هایی است که مطمئناً به جا است و با توجه به این که شما با محیط وارد شده ناآشنا هستید امکان وقوع این اتفاقات وجود دارد.

بیمه مسافرتی چیست؟

افرادی که دارای بیمه مسافرتی هستند در برابر حوادثی که ممکن است در کشوری که به آن سفر می‌کنند وقوع پیدا کند، محافظت می‌شوند. دریافت بیمه مسافرتی از شرایط اساسی برخی از سفارتخانه برای اخذ ویزا به حساب می‌آید و فرد ملزوم به دریافت آن است. البته در برخی دیگر از سفارتخانه نیز که این امر الزامی نیست توصیه می‌شود که حتماً بیمه مسافرتی داشته باشید.

علت دیگری که توصیه می‌شود بیمه مسافرتی داشته باشید این است که نرخ ارز در کشور ما در مقایسه با کشورهای دیگر تفاوت زیادی دارد و به طبع هزینه درمان نیز در کشورهای خارجی بسیار گران است و اگر اتفاق ناگواری برای مسافر رقم بخورد هزینه زیادی را برای او در پی دارد.

بیمه‌های مسافرتی چه وقایعی را پوشش می‌دهد؟

بیمه مسافرتی خسارت‌ها و حوادثی را که شامل موارد زیر می‌شود پوشش می‌دهد.

  • هزینه‌های پزشکی
  • هزینه‌های دندانپزشکی
  • جبران هزینه دارو
  • هزینه‌های بازگشت
  • هزینه رفت‌و‌آمد و اقامت یکی از بستگان درجه 1 بیمار
  • هزینه مسائل حقوقی

در واقع در مواردی که در بیمه نامه مسافر قید شده است و زیر دسته یکی از موارد بالا می‌شود شرکت ارائه دهنده بیمه موظف است که خسارت‌های وارده را جبران نماید.

بیمه مسافرتی چه شرایطی دارد؟

شرکت‌هایی که بیمه مسافرتی را ارائه می‌کنند هر کدام شرایط متفاوتی را برای کاربران خود در نظر گرفته‌اند و با توجه به اینکه وضعیت مسافر و شرایط سفر آن چگونه است خدماتی را به کاربران ارائه می‌دهند.

حال مواردی که شما باید برای انتخاب بیمه مسافرتی خود در نظر داشته باشید شامل مدت زمان سفر، سن فرد بیمه گذار، مناطقی که شرکت بیمه پوشش می‌دهد، مدت پوشش بیمه مسافرتی و مقایسه قیمت با دیگر شرکت‌ها می‌شود. اگر این نکات را در انتخاب بیمه مسافرتی خود رعایت نمایید مطمئناً بهترین شرکت بیمه و مناسب‌ترین طرح را بر خواهید گزید.

انواع بیمه مسافرتی چیست؟

در حالت کلی دو نوع بیمه مسافرتی وجود دارد که یکی مخصوص مسافرت‌های خارج از کشور و دیگری مختص به مسافرت‌های داخلی است. البته هر یک از این نوع بیمه‌ها دارای زیرمجموعه‌هایی نیز هستند به عنوان مثال بیمه مسافرتی برای سفرهای خارجی به دو بخش بیمه مسافرتی کشورهای شینگن و بیمه مسافرتی کشورهای غیرشینگن تقسیم می‌شود. در موارد جزئی‌تر بیمه مسافرتی دانشجویی نیز وجود دارد که شامل سفرهای خارجی می‌شود که با نام بیمه ویزای تحصیلی نیز شناخته می‌شود.

مدت استفاده از بیمه مسافرتی چقدر است؟

به طور کلی هر بیمه مسافرتی که شما خریداری کنید 92 روز به صورت متوالی اعتبار دارد؛ یعنی چنانچه شما بیمه مسافرتی شش ماهه و یا یکساله نیز خریداری کنید باید هر 92 روز یک‌بار وارد کشور خود شوید در غیر این صورت بیمه مسافرتی شما از روز 93 ام تعلیق می‌گردد و شما را تحت پوشش قرار نمی‌دهد.

"*" indicates required fields

جهت اخذ خدمات و مشاوره فرم زیر را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *