رزرو-پرواز

یکی از مواردی که هنگام تصمیم برای سفر باید به آن توجه کنید رزرو پرواز و تهیه بلیط هواپیما می‌باشد. شما برای رزرو پرواز باید نکاتی را رعایت نمایید که سفری به دور از اضطراب را سپری کنید. یکی از این نکات اقدام در زمان مناسب برای رزرو پرواز است که باعث می‌شود برنامه سفر، رزرو هتل و بقیه موارد را بتوانید درست و در زمان خود انجام دهید.

بهترین زمان برای خريد اينترنتي بليط هواپيما چه وقتی است؟

در واقع منظور از زمان مناسب برای خرید و رزرو بلیط این است که بتوانید برای زمانی که جهت سفر در نظر گرفته‌اید جای خالی و مناسب پیدا کنید. رزرو پرواز که به صورت آنلاین انجام شود برای سفرهای خارجی معمولاً از 7 هفته قبل از روز سفر باید آغاز شود. این زمان در سفرهای داخلی برای رزرو پرواز مناسب بین 2 الی 3 هفته پیش از سفر انجام می‌شود.

البته برای مسافرانی که به دنبال بلیط چارتر برای خود هستند نیز بهترین زمان برای رزرو پرواز از چند هفته تا یکی دو روز مانده به سفر تعیین شده است.

بهترین زمان برای رزرو پرواز ارزان

ارزان‌ترین نرخ‌های پرواز معمولاً مختص به اواسط هفته و یا در فصل‌هایی است که تعداد سفر و مسافر در آن کمتر است. اصطلاحاً به این فصول آف سیزن گفته می‌شود که به دلیل کاهش به سزای مسافران در این فصول قیمت بلیط هواپیما هم به طرز چشمگیری کم می‌شود.

حال اگرچه شما در فصول پر رفت و آمد سال که به پیک سیزن معروف است قصد سفر دارید پیشنهاد می‌شود که حداقل یک ماه پیش از سفر خود به فکر تهیه و رزرو پرواز باشید تا از سفر خود جا نمانید و مطابق با سلیقه خود بلیط تهیه کنید.

نرخ رزرو پرواز برای نوزادان و کودکان

نرخ رزرو و تهیه بلیط برای کودکان و نوزادان نسبت به بزرگسالان متفاوت است. این نرخ که بسته به کلاس پروازی و کلاس نرخی ممکن است متغیر باشد، معمولاً برای کودکان که شامل 2 تا 12 سال می‌شود چیزی در حدود 50 الی 100 درصد بلیط بزرگسال است. نرخ رزرو پرواز برای نوزادان تا کودکان زیر دو سال معمولاً در حدود 10 درصد نرخ بزرگسالان است.

پس در نظر داشته باشید که هنگام رزرو پرواز حتماً به این نکته که همراه شما چند سال دارد توجه کنید.

رزرو بلیط آنلاین یا حضوری

در واقع رزرو بلیط به صورت آنلاین هیچ هزینه مازادی نسبت به حضوری آن ندارد و صرفاً برای راحت‌تر کردن کار مسافران سایت‌های متفاوتی این خدمات را ارائه می‌دهند. در ضمن شما با خرید و رزرو آنلاین پرواز می‌توانید از تخفیف‌های متعدد برخوردار شوید و همچنین امکان پشتیبانی آنلاین نیز در برخی سایت‌ها برای راحتی مسافران اختصاص داده شده است.

"*" indicates required fields

جهت اخذ خدمات و مشاوره فرم زیر را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *