وقت سفارت

"*" indicates required fields

جهت اخذ خدمات و مشاوره فرم زیر را تکمیل نمایید.

وقت سفارت یکی از مراحل اصلی اخذ ویزا است که توسط سفارت کشوری که قصد سفر به آن رادارید تعیین می‌شود. همان‌طور که می‌دانید برای ورود به یک کشور خارجی ابتدا باید مجوز ورود به کشور مقصد را دریافت کنید. برای دریافت ویزا باید قبل از مراجعه به سفارت کشور مقصد خود وقت سفارت بگیرید.

دانستن الزامات گرفتن وقت سفارت الزامی است. اگر دوست دارید سفر کنید، یا به یک همایش علمی دعوت‌شده‌اید یا قصد مهاجرت دارید به‌خصوص به کشورهایی که نیاز به ویزا دارند، حتماً کلمه «وقت سفارت» را شنیده‌اید. درواقع وقت سفارت برای ایجاد نظم بیشتر در سفارت داده می‌شود. بنابراین صف‌های طولانی، هرج‌ومرج و سروصدا در سفارت خبری نیست. متقاضیان ویزا می‌توانند به‌راحتی و بدون اتلاف وقت درخواست ویزای خود را به سفارت ارسال کنند.

برای ورود به کشور دیگری باید ویزا دریافت کنید. برای گرفتن ویزا باید به سفارت کشور موردنظر خود مراجعه کنید. بسته به ویزایی که درخواست داده‌اید، باید با افسر ویزای کشور مقصد خود مصاحبه کنید. برای وقت سفارت می‌توانید به سایت mestervisa.ir مراجعه کنید و از مشاوره متخصصان در این زمینه بهره ببرید. پس از تعیین وقت سفارت با در دست داشتن مدارک درخواستی به سفارت مربوطه مراجعه کرده و با افسر پرونده مصاحبه و مدارک شما بررسی خواهد شد.

دو نوع وقت سفارت داریم

  1. آنلاین
  2. حضوری

وقت سفارت حضوری: این نوع وقت سفارت به زمان، انرژی و هزینه بیشتری نسبت به‌وقت سفارت آنلاین نیاز دارد. کانادا یکی از کشورهایی است که برای کارهای مربوط به ویزا باید به کشور ثالثی مانند ترکیه، ارمنستان یا امارات سفر کنید که در این صورت برای ورود به سفارت باید هزینه‌های سفر به آن کشورها را متقبل شوید. زیرا شما باید مدارک خود را به سفارت کانادا دریکی از این کشورها تحویل دهید و ظرف 30 روز پس از تعیین وقت انگشت‌نگاری به همان مرکز انگشت‌نگاری بروید. درنتیجه هزینه‌های اضافی سفر را متحمل خواهید شد. علاوه بر این، بسیاری از سفارت‌ها به دلیل حجم درخواست‌ها و جلوگیری از شلوغی، امکان تعیین وقت قبلی را ندارند.

وقت سفارت آنلاین

ازآنجایی‌که برخی از کشورها در ایران سفارت ندارند، متقاضیان ایرانی برای اخذ ویزای این کشورها باید به کشورهای دیگر سفر کنند. بنابراین گرفتن وقت سفارت به‌صورت آنلاین برای این شرایط خاص ممکن است یک مزیت محسوب شود. درصورتی‌که سفارت کشور خدمات آنلاین ارائه نمی‌کند، باید تمامی مراحل اخذ ویزا را به‌صورت حضوری در مرکز مربوطه در داخل یا خارج از کشور انجام دهید البته امروزه اکثر کشورها پذیرش سفارت را به‌صورت آنلاین انجام می‌دهند. یکی از مزایای زمان آنلاین صرفه‌جویی در زمان و هزینه است.

هنگام تعیین وقت سفارت، ارائه تعدادی مدارک ضروری است. این مدارک ممکن است بسته به نوع ویزا و کشور مقصد متفاوت باشد. اگر با آژانس وقت بگیرید، زمان زیادی برای جمع‌آوری مدارک خواهید داشت. قبل از رفتن به سفارت از کامل بودن تمام مدارک و اطلاعات خود اطمینان حاصل کنید.

وقت سفارت فوری و عادی

وقت سفارت فوری برای افرادی که نیاز به حضور در یک رویداد خاص در کشور مقصد در یک تاریخ خاص دارند، گرفته می‌شود. به همین دلیل، آن‌ها نمی‌توانند در ساعات عادی سفارت در صف منتظر بمانند و باید سریعاً برای دریافت ویزای خود اقدام کنند. این فرد باید مدرک معتبری برای وقت سفارت فوری داشته باشد که ممکن است دعوت به یک جلسه علمی یا کاری خاص باشد یا دانشجوی باشد که باید در تاریخ مشخصی برای ثبت‌نام به دانشگاه مراجعه کند. یک‌وقت فوری به شما امکان می‌دهد در کمتر از دو هفته وارد سفارت شوید.

وقت سفارت عادی زمانی استفاده می‌شود که عجله‌ای برای سفر ندارید و برنامه خاصی برای سفر ندارید.

هزینه‌های وقت سفارت

همان‌طور که گفته شد یکی از اقدامات لازم برای اخذ ویزا گرفتن وقت سفارت برای مصاحبه هست. برای دریافت ویزای کشورهای مختلف و سفر به کشورهای شینگن باید ابتدا از سفارت وقت بگیرید و هزینه آن را پرداخت کنید. این هزینه بسته به کشور مقصد و نوع ویزای متقاضی متفاوت است، برای مثال هزینه‌های سفارت برای متقاضیان ویزای توریستی با سایر ویزاهای همان کشور متفاوت است.

همان‌طور که می‌دانید اکثر متقاضیانی که به دنبال ویزای توریستی هستند این نوع ویزا را برای سفر یا دیدار با خانواده و اقوام دریافت می‌کنند. هزینه قابل پرداخت برای این نوع ویزا از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. همچنین افرادی که برای ویزای تحصیلی اقدام می‌کنند باید هزینه سفارت متفاوتی را نسبت به متقاضیان ویزای توریستی شینگن بپردازند. این تفاوت قیمت در ویزای تحصیلی کشورهای مختلف نیز قابل‌مشاهده است.

برای اکثر کشورهای شینگن، این هزینه معادل 85 یورو است. توجه داشته باشید که این هزینه باید به‌صورت نقدی پرداخت شود.

البته برای پرداخت این مبلغ تفاوت‌های نیز وجود دارد. به‌عنوان‌مثال، برای افراد زیر شش سال و بالای هشتاد سال هزینه انگشت‌نگاری اخذ نمی‌شود اما اگر بین سنین گفته‌شده باشید و قصد سفر به کانادا را داشته باشید، باید صد دلار برای انگشت نگاری بپردازید.

نکات ضروری

به خاطر داشته باشید که هر اقدامی که برای گرفتن وقت سفارت انجام می‌دهید باید زیر نظر کارشناسان مجرب و قابل‌اعتماد انجام شود زیرا ممکن است برخی افراد سودجو قصد کلاه‌برداری از شمارا داشته باشند و بخواهند مبالغ هنگفتی دریافت کنند.

به یاد داشته باشید که طبق تاریخ و ساعت برنامه‌ریزی‌شده در مرکز حضورداشته باشید. برای برخی از کشورها، مانند آلمان، رسیدن به سفارت 30 دقیقه زودتر حتی بهتر است. لازم است بدانید که در صورت عدم حضور به‌موقع در سفارت، آژانس درخواست شمارا نمی‌پذیرد و درنتیجه باید مجدداً از سفارت وقت بگیرید.

برای پرداخت هزینه صدور ویزا در سفارت باید کل هزینه را به‌صورت نقدی به یورو یا دلار طبق قوانین سفارت مربوطه به همراه داشته باشید.

در روز مصاحبه لباس مناسب بپوشید. به یاد داشته باشید، نحوه برخورد شما با مقامات خارجی بسیار مهم است. سعی کنید با افراد غریبه ارتباط برقرار نکنید و باکسی به‌جز مقامات مربوطه صحبت نکنید.

در طول مصاحبه سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و به تمام سؤالات سفارت صادقانه و بدون استرس پاسخ دهید. همچنین مراقب باشید به‌هیچ‌وجه از اسناد تقلبی استفاده نکنید. در غیر این صورت، سفارت عدم صداقت شمارا تائید می‌کند و درخواست شمارد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *